Bydlení za socialismu, nebezpečný plyn v českých domácnostech a pád fotovoltaiky – to jsou zářezy z minulého týdne

Zajímavosti

Bydlení za socialismu, nebezpečný plyn v českých domácnostech a pád fotovoltaiky – to jsou zářezy z minulého týdne

Jasně, stručně, přehledně a bez obalu – jsme tady opět s těmi nejzajímavějšími zářezy z minulého týdne. Ten začal návštěvou u pana Michala, který se rozhodl vyzkoušet netradiční způsob izolace. Pokračoval zabroušením do dob socialismu, kdy jsme si připomněli retro bydlení. Pokud dáváte přednost něčemu modernějšímu, můžete se podívat na ty nejzajímavější Ikea vychytávky nebo na luxusní bungalov na klíč. Pohodlně se usaďte a rozklikněte si články, které vás nejvíce zajímají.

Pozor, hrozí kolaps stavebního řízení

Digitalizaci stavebního řízení nedříve všichni nadšeně vítali. Postupem času však začíná vzbuzovat spíše obavy. Přesvědčení, že se vše podaří spustit podle plánu v červenci letošního roku, pomalu opouští i ty největší optimisty. Včasnému zprovoznění přestávají věřit už i hejtmani krajů nebo starostové obcí a navrhují jeho odklad.

Hrozí kolaps stavebního řízení kvůli digitalizaci. Varují před ní už i starostové a hejtmani

Pan Michal se už zimy bát nemusí

Michal z Vysočiny se rozhodl vyzkoušet jinou izolaci, než po které sahá většina majitelů nemovitosti při její rekonstrukci. Přinášíme exkluzivní rozhovor o tom, jak pan Michal své rozhodnutí hodnotí.

Michal z Vysočiny sáhl po méně používané izolaci. Teplota okamžitě stoupla o 16 °C

Ikea hacky, které potěší vaši peněženku

Sepsali jsme chytré a kreativní Ikea hacky a vychytávky, díky kterým si dokážete vytvořit stylový domov za zlomek ceny. Fakt, mrkněte.

Například ceny stylových botníků si můžete porovnat zde.

Z levného nábytku lze snadno vytvořit luxusní vybavení – známe nejlepší Ikea hacky za babku

Typový dům týdne: Luxusní bungalov (5+kk) pořídíte za 6 770 000 Kč na klíč

Z moderní kuchyně kolem prosvětleného obýváku přes částečně zastřešenou terasu rovnou do velkého bazénu. Nový luxusní bungalov se vepsal do srdcí nejedné rodiny.

Luxusní bungalov do L (148 m2) se staví po celém Česku. Vsadilo na něj již mnoho rodin

Cítíš to? Já taky ne

Radonový průzkum je levný, rychlý a dokáže ochránit vaše zdraví. I přesto si však majitelé rodinných domů stále neuvědomují míru rizika, kterou s sebou onen přezdívaný tichý zabiják přináší.

Pro větší jistotu a bezpečí je dobré mít v domácnosti detektor plynů. Na jejich ceny se můžete podívat například zde.

Koncentrace života ohrožujícího radonu je v Česku velmi vysoká. Rodiny mnohdy podceňují levný průzkum pozemku

Bydlení za socialismu – prohlédněte si fotky plné nostalgie

Obývací stěny jako přes kopírák, linoleum a velké rohové lavice. Někteří na bydlení za socialismu vzpomínají s nechutí, zatímco v jiných vyvolává nostalgii.

Bydlení za socialismu – jak vypadalo a kolik skutečně stálo. Nedostupné byty nejsou fenomén pouze dnešní doby

A kolik za to tepelné čerpadlo dám?

Reklamní letáky často nabízí tepelné čerpadlo jako to nejvýhodnější zařízení, které existuje. Jaká je však ve skutečnosti jeho reálná cena?

Na cenu nejběžnějšího typu tepelného čerpadla vzduch-voda, se můžete podívat zde. Srovnat si ji můžete s cenou méně častého, ale účinnějšího, tepelného čerpadla země-voda například tady.

Cena tepelného čerpadla: Návratnost neodpovídá tomu, co prodejci slibují

Nepozornost a neznalost stojí peníze

V dnešní době není jednoduché odhalit všechny nástrahy a prokličkovat složitou byrokracií. Stát však v tomto směru jde občanům naproti a nabídl jednoduchou možnost, jak posílit naše možnosti, jak se bránit.

Češi přeplácí desítky tisíc ročně na složenkách. Stát přitom nabízí řešení, které ale málokdo využívá

Děkujeme, nemáme zájem

Ještě nedávno byla fotovoltaika hit, o kterém uvažovala téměř každá druhá domácnost. Zájem o ni však prudce poklesl a firmy pomalu přemýšlí nad další strategií.

Na aktuální ceny fotovoltaických panelů se můžete podívat například tady.

Fotovoltaika zažila prudký pád. Zájemců už jsou pouze jednotky

Nekupují naftu, a přesto si jezdí jako králové

Manželé si postavili nový rodinný dům a svou pozornost upřeli na kombinaci topných systémů. Vymysleli to dokonce tak dobře, že s přebytkem energie nabíjí svůj elektromobil.

Dobře zvolená kombinace topných systémů zajistila rodině roční přebytek 2,9 MWh. Nabíjí s nimi elektromobil

Kila borůvek za pár kaček

Chcete vidět jako ostříž, zhubnout pár kilo nebo zlepšit funkci vašeho mozku? Zasaďte si borůvky na zahradě a brzy můžete sklízet toto zázračné ovoce ve velkém.

Nejdůležitější je zajistit správné pH půdy. Poté budete borůvky sklízet po kilech

Co kdybychom škrtli beton z našeho rozpočtu?

Spoustu prací na domě si Lumír s Taťánou prováděli svépomocí. A právě úspora peněz přiměla tento mladý pár zvolit i jiný typ základů, než je běžné, a tzv. suchou výstavbu domu.

Statisíce ušetřili při stavbě domu na základech. Stačil jen 1 kubík betonu

Zuzana (alias Zuz) odkryla své soukromí a poskytla nám fotografie rodinného domu, který si s manželem Patrikem stavěli z části svépomocí. V rozhovoru jsme šli do detailů… Číst více →

Na českém trhu je nepřeberné množství skleníků a vy si pokládáte otázku: Který je ten nejlepší? Odpověď není snadná, ale věříme, že si ji v dnešním článku najdete… Číst více →

Pan Lumír s partnerkou Taťánou stavěli v době největšího zdražování materiálů, které pamatujeme. I přesto však na výstavbě ušetřili 30 % z celkové částky. Prozradili, jaké materiály nahradili levnějšími variantami… Číst více →

Vyberte si z 10 nejznámějších druhů tulipánů a zjistěte, v jakých vzdálenostech a do jaké hloubky je správně uložit. Nemusíte mít obavy, tulipány jsou nejjednodušší na výsadbu i pěstování… Číst více →

Těšili jste se celou zimu na sladký a zelený hrášek? Konečně jste se dočkali. A v žádném případě nebude takto včasné zasetí žádným házením hrachu na stěnu… Číst více →

Srovnali jsme bydlení mladší a starší generace. Jak bydlí generace Z v porovnání s boomers a mileniály? Prohlédněte si jejich domy. Rozdíly jsou obrovské… Číst více →

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy