Chystá se oprava rizikové křižovatky v Pohledu. Řidiče čekají objížďky

Zajímavosti

Chystá se oprava rizikové křižovatky v Pohledu. Řidiče čekají objížďky

Během rekonstrukce dojde k rozšíření jízdních pruhů. Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKOBRODSKO – Nepřehlednou křižovatku na průtahu obcí Pohled čeká rekonstrukce. Práce si vyžádají uzavírku silnice I/19, připraveny jsou objízdné trasy.

Stávající křižovatka v ulicích Přibyslavská (silnice I/19) a Revoluční (silnice III/03815) již neodpovídá dnešnímu dopravnímu zatížení. „Jedná se zejména o nevyhovující směrové trasování a s tím spojené nevyhovující uspořádání uličního prostoru. Šířka komunikace neumožňuje bezpečné vyhnutí vozidel,“ vysvětlil mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Křižovatkou denně projede okolo 1700 vozidel, z toho zhruba 17 procent tvoří nákladní auta a kamiony. „V rámci nového uspořádání dojde k zvětšení poloměru směrového oblouku. V prostoru křižovatky dojde k rozšíření jízdních pruhů ze 3 metrů na 5,75 metrů,“ doplnil mluvčí s tím, že pro účely těchto úprav bylo nutné vykoupit jeden dům, který bude zdemolován.

Práce si vyžádají celkovou uzavírku, která naváže na dokončenou sanaci svahu za obcí Pohled směrem na Přibyslav.

Objízdné trasy:

Vozidla do 3,5t: I/19 – Stříbrné Hory – III/03421 – I/34 (obousměrně)

Vozidla nad 3,5t: I/34 – Ždírec nad Doubravou – I/37 – Žďár nad Sázavou – I/19 – Přibyslav

Náhrada za trasu Dlouhá Ves – Pohled: Dlouhá Ves – III/03810 – I/19 – Přibyslav (obousměrně)

Zhotovitelem je společnost Silnice Čáslav, která rekonstrukci provede za 4,4 miliony korun. „Zahájení prací předpokládáme už příští týden a uvedení křižovatky do plného provozu pak v půlce srpna,“ dodal Jiří Veselý.

Foto: ŘSD ČR

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy