Luboš B. čelil obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví. Přestože už byl v minulosti soudně trestán, nakonec vyvázl s výchovným podmíněným trestem. „Zákaz vstupu na fotbalová utkání státní zástupce nenavrhoval, proto jsme ho v rozsudku ani neukládali,“ sdělila Deníku havlíčkobrodská soudkyně Kateřina Kerbrová.

Incident se odehrál loni 29. října na hřišti v Kožlí. Mezi hráči, kteří neunesli průběh utkání, se strhla rvačka. SK Kožlí tou dobou vedlo jedna nula. Když pak někdo z hráčů přetáhl hlavního rozhodčího rohovým praporkem, ukončil předčasně zápas.

Začaly stavební práce na Kyjovské v Havlíčkově Brodě.

Nevidíš značku. Na obchvatu Brodu dráždí řidiče stavba nového semaforu

Během odchodu do kabin pak Luboš B. nevybíravě napadl sudího. Ten upadl na zem a vykloubil si rameno. Na místo musela vyjet záchranná služba. Arbitr skončil v nemocnici, a nakonec i v pracovní neschopnosti. Kožlí prohrálo kontumačně a Luboš B. skončil před soudem. „Obžalovaný byl uznán vinným dle podané obžaloby. Rozsudek je pravomocný. Strany se vzdaly práva na odvolání,“ informovala soudkyně Kerbová.

Luboš B. dostal trest na třináct měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu osmnácti měsíců. Soud mu trest udělil jako souhrnný i za předchozí trestnou činnost. „Proto jsme do rozsudku museli zahrnout i třicetiměsíční zákaz řízení, který obžalovaný dostal už dříve za řízení v opilosti,“ podotkla Kerbrová.

Nová pěší zóna roste ve Světlé nad Sázavou. Vizualizace: se souhlasem města

Ulička jako v Itálii. Světlá vylepšuje pěší zónu za desítky milionů, podívejte

Kromě toho musí útočník zaplatit zdravotní pojišťovně přes čtrnáct tisíc korun za léčení rozhodčího. Luboš B. odmítal, že by rozhodčímu chtěl úmyslně ublížit. Prý se ho chtěl pouze zeptat, proč předčasně ukončil zápas. Poté ho měl chytit za rukáv, ale nijak do něj nestrčil, rozhodčí podle něj spadl sám.