Na havlíčkobrodském letišti se koná ve čtvrtek 13. června akce s názvem Modré nebe nad Havlíčkovým Brodem. Akci připravila česká armáda ve spolupráci s městem a vojenskou policií. K vidění budou ukázky vybraných útvarů české armády, nechybět budou ani průlety vojenských letounů Gripen a CASA.

Modré nebo nad Havlíčkovým Brodem začíná v devět dopoledne, koná se až do večera. „V nabitém celodenním programu se představí všechny letecké základny a pluky, vojenští policisté a zdravotníci, bojové útvary a mnoho dalšího,“ nalákali organizátoři.

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo na Vysočině ANO. Snímek je ilustrační.

Vysočina volila ANO. Účast ve volbách do Evropského parlamentu značně narostla

Dopolední program je určený hlavně žákům a studentům základních a středních škol. Lidé mohou na letiště vyrazit ale kdykoliv mezi devátou dopoledne a sedmou hodinou večer. „V rámci tří bloků dynamických ukázek se můžete těšit na nadupaný program, a to průlet letecké techniky Armády České republiky, ukázku záchranných prací za letu, vyšší techniku pilotáže vrtulníků, padákové seskoky výsadkářů, záchranu rukojmích pohotovostní jednotkou vojenské policie, hašení požáru v podvěsu za použití Bambi vaku či ukázky práce vojenských kynologů,“ nalákali ještě organizátoři.

Hokejista Martin Nečas přiveze do Žďáru nad Sázavou ukázat pohár mistrů světa.

Nečas přiveze na Vysočinu pohár mistrů světa, titul s lidmi oslaví v pátek

Lidé mohou využít pro cestu na letiště i autobusy městské hromadné dopravy. „Chystáme posílení odpoledních spojů MHD z Havlíčkova náměstí na letiště, aby se všichni mohli na akci pohodlně přepravit,“ informovalo město.

V nabitém celodenním programu se na havlíčkobrodském letišti představí všechny letecké základny a pluky, vojenští policisté a zdravotníci a bojové útvary české armády. K akci se připojí i složky Integrovaného záchranného systému, tedy hasiči, záchranáři a policisté.

Časový harmonogram ukázek:

  • 10.00 – 11.30
  • 12.30 – 14.00
  • 16.00 – 17.30