Nenápadná skupina voličů, která by mohla rozhodnout prezidentské volby v Americe

Aktuálně

Nenápadná skupina voličů, která by mohla rozhodnout prezidentské volby v Americe

Řekla, že prezident Trump má její podporu. Přestože připustila, že se možná až příliš pouští do nadávek, řekla: „Líbí se mi, když jde po lidech, kteří jdou po něm.“ Jako obyvatelka Nové Anglie je na tuto drzou osobnost zvyklá: „Mám ráda lidi, kteří v sobě mají trochu ohně.“

„A myslím, že pro tuto zemi udělal hodně,“ dodala. „Kdybych měla jeho peníze, nevím, jestli bych pokračovala dál, když na mě neustále ostatní útočí.“

DeMedeirosová řekla, že někteří bohatí demokraté z Cape Cod, kteří byli kdysi proti Trumpovi, nyní naopak nadávají na ekonomickou politiku prezidenta Joea Bidena. Chtějí, aby se prezident Trump vrátil do úřadu. Ty prý vítá na palubě.

Ačkoli DeMedeirosová uvedla, že si myslí, že prezident Trump směřuje k volebnímu vítězství v roce 2024, zároveň uvedla, že se nadále obává, že se ho demokraté pokusí sabotovat.

Několik dní poté, co se DeMedeirosová vyjádřila pro Epoch Times, rozhodl levicově orientovaný Nejvyšší soud v Coloradu, že prezident Trump nemůže být volen v primárních volbách v tomto státě. Republikánská strana v Coloradu požádala Nejvyšší soud USA, aby zasáhl.

36letá McKayla Roseová z Dallasu je příkladem další kategorie příznivců prezidenta Trumpa – ti, kteří se kdysi o politiku nezajímali, ale díky němu se stali velmi angažovanými. Aby se vyhnula odvetným opatřením, požádala tato vdaná matka dvou dětí deník Epoch Times, aby pro tento článek použil její internetový pseudonym.

Starost o děti ji podle jejích slov motivovala k tomu, aby se politice začala věnovat. Stalo se tak poté, co se Roseová dozvěděla, že se školy „snaží učit děti o homosexualitě a ‚trans‘ tomhle, ‚trans‘ tamtom“, řekla s odkazem na transgenderismus.

Začala si uvědomovat, jak zásadní roli hraje americký prezident, který řídí politiku země a udává tón trendům v americké společnosti. Toto poznání ji motivovalo k tomu, aby se do věci ponořila hlouběji. Proto začala poslouchat přímo projevy prezidenta Trumpa a přesvědčila se, že mnohé zprávy mainstreamových médií ho špatně charakterizují.

Rich Baris, ředitel Big Data Poll, hovoří 24. února 2022 na semináři Hillsdale College National Leadership Seminar v Naples na Floridě. (Se svolením Riche Barise)

A tak Roseová, které tehdy bylo kolem 30 let, poprvé v životě hlasovala ve volbách – konkrétně pro Trumpa ve volbách 2020. Uvedla, že souhlasí s jeho tvrzením, že volby byly zmanipulované nebo ukradené, a že ho hodlá volit i v roce 2024.

Ale na rozdíl od voličů, kteří volí Trumpa, nebo nikoho, Roseová uvedla, že v polovině volebního období v roce 2022 hlasovala (tj. v midterms volbách). Nyní se považuje za informovanou a aktivní členku voličského sboru.

Jeff Bloodworth, profesor politických dějin USA na Gannonově univerzitě v pensylvánském Erie, uvedl, že Roseová a voliči „Trump nebo nic“ mu připadají jako „velmi typický druh lidí, které do politického systému přivedl Donald Trump“.

Přestože kritici Trumpa tvrdí, že drama kolem něj je vyčerpávající, upoutalo pozornost občanů, kteří dříve považovali politiku za bolestně nudnou a pro svůj život nepodstatnou. Zdá se, že bývalý prezident má talent tyto lidi oslovit, ukázat jim, jak je politika důležitá, a inspirovat je, aby se zapojili, řekl Bloodworth deníku Epoch Times.

„Díky němu je politika docela srozumitelná. A kupodivu si někteří lidé myslí, že je bližší lidem, i když je to miliardář z New Yorku,“ řekl. „Trump našel způsob, jak udělat politiku zajímavou pro širší vrstvy voličů.“ Bloodworth sdělil, že si myslí, že mnoho průzkumníků musí ještě přijít na to, jak zjistit a plně odhadnout příznivce prezidenta Trumpa.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy