Policistům z Rakovnicka ujížděl řidič až do Prahy

Krimi

Policistům z Rakovnicka ujížděl řidič až do Prahy

Zběsilou honičku zažilo v pondělí v nočních hodinách několik řidičů a obyvatel z Rakovnicka, Kladenska a Prahy. Pronásledování, do kterého byly zapojeny hlídky z Rakovníka, Kladna a Prahy, skončilo po půl hodině zadržením podezřelého řidiče. V pondělí 13. května, krátce před půlnocí, chtěli rakovničtí policisté z oddělení hlídkové služby zastavit ke kontrole řidiče osobního vozidla Kia.

Jakmile se ale na policejním autě rozsvítily majáky s výzvou k zastavení, řidič na toto nereagoval, šlápl řádně na plyn a začal ujíždět.

Pronásledování začalo v Řevničově, odkud se šofér auta Kia řítil vysokou rychlostí do Krušovic a poté najel na dálnici D6. Po té jel rychle okolo 200 km/hod., kde posléze odbočil na Malé Přítočno. Tam se do pronásledování připojili policisté z kladenského oddělení hlídkové služby. Ujíždějící řidič na neustálé a opakované výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval v nebezpečné jízdě ulicemi Kladna a okolními obcemi, kterými uháněl více než stokilometrovou rychlostí. Po projetí kladenským okresem najel na dálnici D7 až do Prahy, kde se v Evropské ulici po půlhodinovém ujíždění vzdal a s vozem zastavil.

Rakovničtí policisté muže z vozidla za pomoci donucovacích prostředků vytáhli a zadrželi. Lustrací jeho osoby ho ztotožnili jako 42letého muže a zjistili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel do září letošního roku, což bylo důvodem jeho ujíždění. Posléze se na výzvu podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Následně odmítl test na drogy, nicméně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu.

V současné době je dvaačtyřicetiletý muž podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy