Práce na sanaci svahu u Pohledu finišují, řidiči zatím jezdí po objížďce

Zajímavosti

Práce na sanaci svahu u Pohledu finišují, řidiči zatím jezdí po objížďce

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKOBRODSKO – Na silnici I/19 u obce Pohled na Havlíčkobrodsku probíhá již třetí týden úprava nestabilního svahu. Silničáři aktuálně vylepšují systém odvodnění. Pokud stávající práce nic nenaruší, mohly by být práce už příští týden dokončeny.

Na dvou místech byla již z vozovky odstraněna zemina do hloubky více než 1,5 metru. „Vybudováním zcela nového systému odvodnění, který spočívá mimo jiné v pokládce geotextilií, které jsou prokládány hrubou kamennou drtí, bude docíleno stabilizace svahu v podobě vytvoření takzvaného sanačního polštáře. Následovat pak bude pokládka nových konstrukčních vrstev vozovky,“ sdělil mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Problematický svah se nachází na výjezdu z obce Pohled směrem na Přibyslav. Výrazné problémy s jeho nestabilitou se objevily již v loňském roce, od července byl proto v místě omezen provoz s kyvadlově řízenou dopravou. Letos v dubnu pak konečně došlo na úpravu svahu, práce si kvůli bezpečnosti vyžádaly úplnou uzavírku.

Objízdné trasy

Vozidla do 3,5 t: I/19 – Stříbrné Hory – III/03421 – I/34 (Obousměrně)

Vozidla nad 3,5 t: I/34 – Ždírec nad Doubravou – I/37 – Žďár nad Sázavou – I/19 – Přibyslav (Obousměrně)

Zhotovitelem je společnost Silnice Čáslav, která práce provede za necelé 3 miliony korun. „Doba pro uvedení do provozu byla smluvena na 28 kalendářních dní. Předpoklad dokončení akce je do konce příštího týdne,“ dodal mluvčí.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy