Jak se starat o slepice a …

VIP Články

Jak se starat o slepice a …

Jak se starat o slepice a získat vynikající snídaňové ingredience to se nyní dovíte přímo od www.kuricebromova.com

Domácí slepice a čerstvá vajíčka jsou pro mnoho lidí stále lákavější. Pokud uvažujete o chovu slepic na své zahradě, je třeba mít na paměti několik důležitých faktorů. Jedna slípka by měla mít k dispozici alespoň 10 m2 výběhu, kde by se mohla pást a mít dostatek prostoru pro hrabání a klování hmyzu. Při správné péči budete mít vynikající a domácí vajíčka s nádherně sytě žlutými žloutky, které budou perfektní na snídaňový stůl.

Co se týče krmení slepic, máte dvě možnosti. Můžete používat kompletní krmné směsi, které obsahují všechny potřebné živiny, a nechat slepice hrabat a vyzobávat trávu ve výběhu. Druhou variantou je vlastní krmivo, které by mělo být založeno na obilovině, většinou pšenici. Kromě rostlinné stravy potřebují slepice také potravu živočišného původu. Doporučuje se například podávat zbylé maso rozřezané na malé kousky a rozdrcené kosti jako doplnění vápníku. Pití by mělo být čistá a nezávadná voda.

Chov slepic na zahradě není příliš složitý, ale vyžaduje určitou péči a pozornost. Pokud budete postupovat správně a zajistíte slepicím potřebný prostor a výživu, budete mít každé ráno po ruce čerstvá a vynikající domácí vajíčka. Pokud byste chtěli zjistit více informací o chovu slepic a výživě, navštivte webovou stránku kliknutím zde .

Starat se o slepice není nijak složité, ale je potřeba vědět, co je pro ně nejlepší. Zde jsou některé základní rady, jak se postarat o slepice:

  1. Prostředí: Slepice potřebují dostatek prostoru k pohybu. Měly by mít výběh s trávou a místem, kde si mohou hrabat a klovat žížaly a brouky. Dbejte na to, aby měly k dispozici čistou a nezávadnou pitnou vodu.
  2. Krmení: Slepice potřebují vyváženou stravu, která obsahuje potřebné živiny. Kromě krmné směsi můžete dávat slepicím zbytky jídla z domácnosti, ale v rozumné míře. Důležité je dbát na to, aby slepice nebyly překrmené, aby zůstaly v dobré kondici a snášely vejce.
  3. Péče o peří: Slepice potřebují pravidelnou péči o peří, aby zůstaly zdravé. Pomocí písku nebo jemného krmiva můžete čistit peří a odstraňovat zbytky zeminy a nečistot. V zimě je důležité zajistit pro slepice vhodné zázemí, aby nezmrzly.
  4. Ochrana před predátory: Slepice jsou přirozenou kořistí pro mnoho druhů zvířat, proto je důležité zajistit jejich ochranu před predátory. Výběh by měl být dobře zabezpečen a slepice by měly mít k dispozici bezpečné místo, kde se mohou schovat před nebezpečím.

Pokud se budete řídit těmito základními radami, měli byste mít zdravé a spokojené slepice, které vám budou každé ráno poskytovat čerstvá domácí vajíčka.

Rozvod, mladých, zdravých kuřic za lidové ceny s mapou naleznete zde (KLIK).