Zářící žena z Pirana se stala jednou z hádanek dějin medicíny 20. století

Zajímavosti

Zářící žena z Pirana se stala jednou z hádanek dějin medicíny 20. století

Ilustrační obrázek. Zdroj: www.pexels.com

Naši pozornost vždy vzbudí to, když svítí předměty, které nejsou zdrojem světla. Jestliže však světlo vychází z lidského těla, jde již o záležitost vyloženě mysteriózní.

Astmatická pacientka září

Roku 1934 se stala senzací svítící žena z Pirana. Jmenovala se Anna Monarová, byla to Italka a trpěla těžkým astmatem. Byla pacientkou malé nemocnice, a když v noci při obchůzce pečovatelka nahlédla do jejího pokoje, zaujala ji zvláštní záře. Pověděla to sice lékaři, ale jediným výsledkem byl výsměch.

Nicméně záři vycházející z těla paní Monarové bylo vidět v následujících týdnech znovu a znovu – však pouze tehdy, když spala.

Svítila i pod dohledem lékařů

Nyní již nešlo jen o to, aby celou věc uznali místní lékaři – do malé nemocnice se vydaly uznávané lékařské kapacity z celého světa. Zatímco paní Monarová spala, na stráži u její postele stáli profesoři dr. Fabio Vitali, dr. G. Trabacchi a dr. Sante de Sanctus. Na prsou spící ženy náhle vzplálo ohromně plápolající modré světlo. Lékaři přitom zjistili, že toto podivné světlo nevrhá žádné stíny.

Existovala různá vysvětlení

Zvláštní světélkování této pacientky se později dokonce podařilo zachytit na celuloidový pás. Ovšem potíž byla s vhodným vysvětlením celého tajemného fenoménu. Jeden psychiatr tvrdil, že v těle pacientky jsou extrémně vyvinuté elektrické a magnetické organismy.

K vysvětlení hádanky však toto tvrzení nijak nepřispělo. Jiný lékař hovořil o elektromagnetickém záření z určitých v kůži se vyskytujících spojů. Byl to odkaz na tehdy módní teorii bioluminiscence.

Za podrobnou zprávu vděčíme doktoru Prottimu. Ten dospěl k závěru, že velmi povážlivý zdravotní stav paní Anny Monarové spolu s náboženským zápalem a půsty, nadměrně zvýšil podíl sulfidů v její krvi. Zní to poněkud bizarně, ale po několika týdnech toto zvláštní modré světlo samo zmizelo. Již nikdy pak nebylo pozorováno.

Zůstala však jedna z mnoha hádanek v dějinách medicíny dvacátého století.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy